Mäehansu talu

Aadress

Mäehansu talu, Varangu küla 45320

Maakond


Vald


GPS koordinaadid

Laiuskraad: 59.483308914661
Pikkuskraad: 26.298351287842

Tegevusala


Täpsem tegevusala

Kitse- ja lambakasvatus, kitsejuustu ning kitse- ja lambaliha tootmine, villa ja mohääri tootmine, naturaalsed lõngad, villakäsitöö, kangastelgedel kudumine, metsakasvatus, maaturism, majutusteenus, koolitused

Sotsiaalmeedia konto

Veebileht

http://www.maehansu.ee

Programm

Mäehansu talus saate näha lambaid ja kitsi. Talus kasvatatakse uhke villaga angoora kitsi. Eraldi aedikus saab vaadata tallesid. Perenaiselt saab küsida nõu lamba- ja kitsekasvatuse alal.

Kangasteljetoas saab proovida kanga kudumist kogenud juhendaja käe all. Eraldi on sisse seatud villa- ja lõngakamber, kus saab endale soetada väga erineva kvaliteediga lõngu, ning Tiina Juhanson viib soovijatele läbi kiire ketruskoja õpitoa (5.-/in). 

Avatud on käsitöö putka-butique (erinevad kudumid, lamba- ja kitsenahad, kitsepiimaseebid).

Meeste retriit ala ehk tehnika osakond koos koduõllega.

Laupäeval annab kontserdi trummar Olga Sard ja pühapäeval laulab ja mängib akordioni Tiia Paist. Kontserdid algavad kell 16.30. 

Avatud on puhvet, kus saab osta talu toodangut nii kohe söömiseks kui koju kaasa (kitsejuust, lambavorst, küpsetised). Kui lamba hot dog ei paelu, siis alates kella 13 on kitslas avatud KITSENDUSE restoran A´la carte, kus serveeritakse lõunat valgete linadega laudade taga. Alates kella 17 on võimalik teha ka laudadele broneeringuid. Õhtul on saateks elav muusika. Kitslas on väljas ka fotonäitus "Lammas ja kits". Restoranis einestamiseks palun varuda aega.

Mäehansu talu on üks neljast avatud talust Haljala ja Kunda vahel (Kaldavälja, Telo ja Tiiutalu), kes on kõik väga eriilmelised iluaiast karvaste ja sulelisteni välja. Meie vahel on vaid 20 minutit autosõitu. Suudame sisustada kogu perele huvipakkuva päeva.

Mäehansu talus on piisavalt katusealust pinda, nii et kõik tegevused toimuvad ka vihmase ilmaga!

Märkused

Kui soovite teha taludes sisseoste, siis palun varuda sularaha. Samuti on oluline toidu kaasa ostmisel suvisel ajal võtta kaasa külmapatareiga termokast. Meie talude külastamisel palume arvestada sellega, et viimased kilomeetrid taludeni on vaja sõita kruusateel. Mäehansu talu palub külastajatel mitte kaasa võtta oma lemmikloomi, seda eelkõige teie enda ja oma loomade tervist ja bioohutust silmas pidades.

Keeleoskus

eesti, inglise, vene

Kontakt

Marge Salumäe
5113266
msalumae@gmail.com


Asukoht kaardil

Vaata kaarti NaviCup äpis