Kümnes üle-eestiline avatud talude päev toimub 20.–21. juulini 2024

12. märts 2024

Populaarsel kogupereüritusel ootavad külla sajad talud ja maaettevõtted üle Eesti. Tutvustatakse toidutootmist ja maaelu, aga pakutakse ka süüa ning põnevaid tegevusi kogu perele.

Loe edasi

Rekord: avatud taludesse tehti ligikaudu 280 000 külastust

21. juuli 2023

Möödunud nädalavahetusel oli kõigile huvilistele avatud 357 talu, kus käidi külas kokku ligi 280 000 korda. Enim tehti külastusi laupäeval. Tegu on üheksandat järjestikust korda toimunud avatud talude päeva külastusrekordiga.

Loe edasi

Avatud talude päev 2023 | Saksjaagu talus sai näha tibusid ja teada, kuidas köidetakse raamatuid

17. juuli 2023

Saksjaagu talu võlub mind ja fotograafi kohe oma iluga, kui selle hoovi siseneme. Iga asi paistab olevat läbi mõeldud. Lilled õitsevad ja ka kanakuut on kaunis. Talu kõrval on järv, mis taastati alles eelmisel aastal, kuid mille peale saab sealsamas aerulauaga sõitma minna.

Loe edasi

Avatud talude päev 2023 | VIDEO: Wiira talu Siberi haskid viivad nunnumeetri põhja

16. juuli 2023

Siberi haski tõugu koerad on avatud talude päeval Tartumaal asuva Wiira talu tõmbenumber, kuigi talus tegeletakse ka marja, köögi-, puu- ja juurvilja kasvatusega. Külalistel oli võimalik koertega jalutada, neid paitada ja kammida. Lastele meeldib seal talus nii väga, et mitmed hakkavad nutma, kui peavad ära minema.

Loe edasi

Avatud talude päev 2023 | Hiie talu kutsub tehnikahuvilisi oma masinaid vaatama

16. juuli 2023

Tartumaal asuv Hiie aiandustalu kasvatab peamiselt õunu, mureleid, aedmustikaid ja mustsõstraid. Avatud talude päeval ei ole pererahvas kitsi näitama, milliste traktoritega freesitakse maad, millistel lintidel sorteeritakse õunu või milliste masinate abil saab mee kärjest kätte.

Loe edasi