Viia-Jaani labürinditalu

Aadress

Viia-Jaani, Ihamaru 63503

Maakond


Vald


GPS koordinaadid

Laiuskraad: 58.059513573173
Pikkuskraad: 26.902985572815

Tegevusala


Täpsem tegevusala

Arhailised kiviringid labürindipõllul inimese vaimse tervise ja arengu abivahendina. Käsitööleib, -kali, -õlu. Väeesemete tootmine.

Sotsiaalmeedia konto

Veebileht

https://www.tuletee.ee

Programm

Viia-Jaani labürinditalu põldudele on laotud kiviringid, mis annavad väge. Labürinte on peetud juba aastatuhandeid pühadeks paikadeks, kus käidi tervenemas, oma Kõrgema Minaga või jumalaga kohtumas. Põhjamaised maastikule loodud spiraalid on samuti mõeldud läbimiseks, et nendelt puhastust ning jõudu saada.

Avatud talude päeval toimuvad meie talus ka labürintide tutvustused. Mõlemal päeval toimub suure Päikesegongi ja kristall-helikausside kontsert-seanss, mida viib läbi heliteraapiat viljelev Aivar Täpsi. Kell 12.00 ühine retk labürintides.

Taluperemees on Seto kuningriigil mitmel korral valitud parimaks leiva-, õlle- või taarimeistriks. Nüüd on Viia-Jaani talus valmistatud rukkitoodetel ka UMA MEKK tunnusmärk ja võib juhtuda, et külalised saavadki osa Kagu-Eesti parimatest maitsetest.

Talu noorem pere püstitab talu õuele kodukohviku, kus saab sööki ja jooki ning priimat muutki. Ka ümberkaudsed vabad käsitöölised löövad oma letid Viia-Jaani õuel lahti. Nii tunned, et oled justkui jõudnud väiksele külalaadale.

Märkused

Keeleoskus

eesti, inglise, vene

Kontakt

Aivar Täpsi
5136470
aivar@tuletee.ee


Asukoht kaardil

Vaata kaarti NaviCup äpis