Tamme Ratsutalu

Aadress

Tamme talu, Uhmardu küla 49121

Maakond


Vald


GPS koordinaadid

Laiuskraad: 58.630680494984
Pikkuskraad: 26.785998344421

Tegevusala


Täpsem tegevusala

Maaturism, vaba aeg, üritused, hobusekasvatus

Sotsiaalmeedia konto

https://www.facebook.com/tammeratsutalu

Veebileht

Programm

Külastajad saabuvad suurde ja avarasse parklasse, kus ruumi jagub palju ja saab mugavalt auto platsile paigutada. Parkla on valveta.  Autost väljudes ootab neid lauake ja stend, kuhu saavad lahkelt üles tähendada, kuskaugelt ja paljukesi saabuti.

 • Edasi ootab meie loomaaiake pailoomade- ja lindudega. Aias koos perenaisega saab toita ja paitada loomi-linde. Tasuta, aga külastaja saab karbikesse poetada tänuraha.
 • Kirbukas, kus müügil väikese tasu eest erinevaid asju: riideid, jalanõusid, talus tarvilikke asju jne. On lai valik ka hobusõpradele ratsa- ja hobutarbeid.
 • Ratsutamine poni- ja hobusega (talutaja/instruktor on kõrval).
 • Vankrisõit vedrutavas ja pehmes vedruvankris. Kutsar viib rahva talumelust eemale, põldudele ja loodusesse.
 • Traktorisafari. Vana vene traktor ja käru (nostalgia). Kärusse on kinnitatud pehmed ja mugavad sohvad. Sõit viib maastikule, metsa ja põldudele. Sõit on vägagi äge ja elamusterohke!!
 • Kohal on ka laste võistlussõidu atv-d.
 • Metsakohvik pakub tõelist talutoitu! Sel aastal ühines meiega Kokora Perenaiste köök Sibulateelt Peipsiäärest. Külastajad saavad tõeliselt tummise ja maitsva kõhutäie! Kindlasti soovitan tulla tühja kõhuga...
 • Metsakino... paigutame puude alla pehmed diivanid ja suure teleri. Saab vaadata meie talu tegemisi erinevatest aegadest.
 • Lastele on batuut, väike bassein, rohkelt igatsorti kiigusid, lauamängud, pallimängud, erinevad rattad nii väga väikestele, kui suurtele. Erinevad sulgpalli mängud jne.
 • Kadrill ja mänguline takistussõit hobustega. Korraldame sel aastal vahva näitemängu külastajatele. On ajastatud, mõlemal päeval ilmselt 2 etendust. Asjaolud täpsustamisel.
 • Kepphobustel takistussõidu võistlus. Ajastatud. Asjaolud täpsustamisel

Tegevust jätkub kauemaks ja kõik leiavad end meil hoolitud ja hoituna. Lisaks meie töökale talurahvale, on meil seekord kolm taluinglit, kes suhtlevad/juhendavad ja on alati abiks, kui keegi peaks tundma end kuidagi eksinuna.

* Vihmasaju korral on Metsakohvik vihma eest kaitstud.
* Väga tugeva ja kestva vihmasaju korral me kahuks kõike pakkuda ei saa (pailoomad on märjad/varjus, traktori kärus sohvad saavad märjaks jne) ...ja ei ole mugav kellelgi. Kindlasti EI sulge me väravaid ja kõik on ikka oodatud...aga palume siis mõistvat suhtumist.
* Palume kaasa võtta sularaha, osad tegevused on tasulised.
* On olemas ka kaardimakse võimalus.

Eelmisest aastast on meil rääkida väga armas lugu...meie talus, suure tamme all, suurel kiigul leidsid kaks toredat inimest teineteist. Algas romantiline armastuslugu...Imeilus ja päikeseline suhe! Nii, et vallalised...meil on väga vana ja väärika tamme oksa küljes kiigu, millel kiikudes võib leida armastuse!! Eelmisel aastal (esimene kord osaleda Avatud Talude Päeval) külastas meie talu kõvasti üle 800 inimese. Olime väga üllatunud, et inimesi nii palju tuli. Täielik hitt oli traktorisafari! Ootame ka sel aastal rohkelt rahvast ja osavõttu kõigest.

Märkused

Soovime linti, mida tõmmata postidele, et eristada/märkida parkla asukoht.

Keeleoskus

eesti, inglise, vene

Kontakt

Elvi Teppan
53431151
elvi.teppan@gmail.com


Asukoht kaardil

Vaata kaarti NaviCup äpis