Mardi talu

Aadress

Mardi, Kehra küla 74315

Maakond


Vald


GPS koordinaadid

Laiuskraad: 59.345833296194
Pikkuskraad: 25.316979289055

Tegevusala


Täpsem tegevusala

Mesindus ja jõulupuude kasvatus

Sotsiaalmeedia konto

https://www.facebook.com/MarditaluKehras

Veebileht

https://mardikad.weebly.com/

Programm

Mardi talu ajalugu algab aastast 1892, kui minu vana-vanaisa Mart ostis selle talukoha Kehra mõisaproua käest.

Meie hobi ja kirg on mesindus! Lisaks sellele, et see on ääretult põnev ja haarav maailm, on mesilase roll ökosüsteemis arvatavasti üks oluliseim!

Kõnepruuki on ilmunud moderne väljend: „Rohepööre”. Kõik need tuulepargid, päikesepatareid jms on küll väga olulised, kuid pikas plaanis ainult sellest ei piisa. Tsiteerin Albert Einsteini: „Kui kaovad mesilased, siis jääb inimestel elada vaid 5 aastat!”
Jätkusuutliku ökosüsteemi aluseks on elurikkus, liigiline mitmekesisus. Selle aluseks omakorda on mitmekesine toidulaud elurikkusele. Mesilane on üks võtmetegur, kes selle loob. Tule ja saa teada kõigest sellest ja veelgi rohkem!

Püüame näidata mesindust huvitavatest vaatenurkadest. Võtame koos tarust mett, sukeldume mesitaru sisemusse, tutvume nende elukorraldusega ja lõpuks vurritame võetud meeraamid.

Meie mesilasi ei maksa liigselt karta, sest meil on sõbralikud „aadliverd” mesilased, kes üldjuhul ilma mõjuva põhjuseta nõelama ei kipu. Aga loomulikult, nagu ütles karupoeg Puhh: „Neid mesilinnukesi ei või iial teada...”, siis loomulikult saab meie käest kaitseks ka näovarju ja olemas on  allergia apteek. Mesila külastus on omal vastutusel!

Tutvume uuendusliku mesindusinventariga, mis on mesinikele eriti huvitav. Kõike seda toredat inventari saab ka kaasa osta.

Teine oluline tegevus on jõulukuuskede kasvatamine nn „Jõulukuuskede safari”.

Kuigi see tundub küll veidi talvisem teema, siis kaugel need Jõuludki enam on! Advendiajal käib meil hullupööra palju rahvast ja toimub ka kogukonna taluturg. Meie „Nokia” on see, et meil on kõik ehtne ja ehe, kogu kaup on põhimõttel: Otse Tootjalt Tarbijale.

Juulitaat korraldab ekskursiooni ja õpitoa Jõulukuuse istandikku. Räägime sellest, kuidas kasvatada ja kujundada kõige kaunim Jõulupuu, mis kestab läbi pühade ja palju kauemgi veel! Teeme näidis-kujunduslõikuse. Soovijad saavad oma Jõulupuu ise oma käega juba praegu ära kujundada, panna märgi külge ja advendiajal sellele järgi tulla! Märkimisvahendid on meie poolt.

Mida veel?
Loomulikult on saadaval ka värske ja veel vahapurune mesi, mida täna koos Teiega võtame! Lisaks on saadaval laias valikus mesindusinventari.

Toitlustus.
- koorene lõhesupp ja äkiline lõhesuppi koos üllatuslisandiga.
autentne Egiptuse streetfood ja „tshilli-pilli” suupisted Dahabi peakokk Sadekilt.
ja loomulikult saab mett, saia ja piima!

Ekskursioonide ajad ja hinnad:

  • 12-13.30 Mesila ekskursioon ja töötuba. Hind:  3€/inimene

Võtame lahti taru ja tutvume kõigega, mis seal toimub. Võtame mett. Läheme vurritusruumi, tutvume kaasaegsete meekäitlusseadmetega ja vurritame mett.  

  • 14.00- 14.40 Jõulukuuse istandiku ekskursioon ja töötuba. Töötoa hind: 2€/inimene

Tutvume Jõulupuude kasvatamise tegevuste ja tehnoloogiatega. Räägime ja näitame, mida tuleb teha erinevas vanuses Jõulupuudega. Iga osaleja saab juhendaja käe all kujundada oma käega oma selle aasta Jõulupuu (märgistatud Jõulupuu garantiitasu 10€ ja saad talvel oma Jõulupuu 10€ odavamalt).

Maksmine: Kuigi kaardimakseterminal on olemas, siis mingi sularaha võiks siiski taskus olla, sest terminal on 1, kuid tegevused üle õue.

Märkused

Keeleoskus

eesti, inglise, saksa, vene

Kontakt

Heiki Kruusalu
56279700
heiki.kruusalu@gmail.com


Asukoht kaardil

Vaata kaarti NaviCup äpis