Jaago käsitöötalu

Aadress

Jaago talu, Kurista küla 62408

Maakond


Vald


GPS koordinaadid

Laiuskraad: 58.261763262022
Pikkuskraad: 26.989331245422

Tegevusala


Täpsem tegevusala

Väike roheline käsitöötalu Tartumaal Kastre vallas: käsitöölaagrid, õpitoad ja muud käsitöised elamused. Keraamika, kaisukarud, nukutirtsud, rõivad ja aksessuaarid. Jätkusuutlikkust ja rohelist elustiili väärtustav aed

Sotsiaalmeedia konto

https://www.facebook.com/jaagotalu/

Veebileht

https://jaagotalu.blogspot.com

Programm

LAUPÄEVAL, 23. juulil: 

¤ Avatud on meie KAHEPÄEVAKOHVIK, kus pakume värskeid maitseid peenralt ja põllult, perenaise parimat koogivalikut ja soolaseid ampse. Jaago talu lapsed meelitavad maiasmokkasid jahutavate jäätisekokteilidega. Meie moodi piimavahuga head kohvi ja münditeed saab muidugimõista ka. Maja kõige pikem, peremees Tairo, pakub pika poisi burgereid.

¤ Toimuvad Jaago talu tasuta ÕPITOAD, kus osalejad saavad korda saata üks kuni mitu mõnusat pisikest käsitöötegu.

¤ JALUTUSKÄIGUD perenaisega: (algusega kell 13.00 ja 15.00): kõneleme jätku loovast peenramaast (ehk permakultuurist), ümmargustest rakkepeenardest, laisa aedniku aiamaast ja traditioonilisest aiapidamisest. Ühest päris uuest istustusalast tuleb ka juttu!

Jaago talu aed peegeldab mu ettekujutust mõnusast aiapidamisest. Meie tarbeaed peab katma käsitöötalu vajadused nii toidu kui ka vaasilillede osas ning on võimalikult enese eest ise hoolitsev süsteem, kuhu mõtestatud rajamise järel panustame minimaalselt ressursse- (rohimisele kuluvat) aega, kastmisvett, raha. Just sellest peenramaast aiakäikudel kõnelemegi: mida teha, kuidas teha ja mida mitte mingil juhul teha- see on kah järele proovitud.
Ja muide, kui võtad külla tulles külakostiks ja meie aiamaa täienduseks kaasa mõne toreda valgetes, lillades või roosades toonides püsiku, mis sobib lõikelilleks ja pistad mulle pihku, ootab sind kohvikus soovi korral tasuta kohv ;). NB! Et pakkumine kuidagi kahe silma vahele ei jääks, võta perenaisel nööbist kinni!

¤ Kohvikus saab kinni püüda peremehe, kes hea söögi pakkumise kõrvale kõneleb pillirooseinte ja savikrohviga käsitööküüni saamisloost.

¤ ROHEVAHETUSPUNKT: võta kaasa oma aias laiutama läinud taimehakatised, aiasaadused või muu aiakraam ja vali vastu see, mis rohevahetuspunktis silma hakkab

¤ Avatud KÄSITÖÖPOOD.

LASTELE (vanemlik järelevalve eeldatud ja oodatud!) JA LAPSEMEELSETELE:

¤ HEINALABÜRINT 
¤ LIIVAKAST ja liumäetorn 
¤ Natuke suurematele külalistele avatud SEIKLUSSEIN ja pikkade aistega KIIK.
¤ MINIMERI terrassil ja laevade ujutamine
¤ LOOMADE patsutamine ja paitamine.

PÜHAPÄEVAL, 24. juulil:

Ka pühapäeval on lahti kõik, mida laupäeval näha saab - kahepäevakohvik ja jäätisekokteilibaar, rohevahetuspunkt ja laste tegelusala, jalutuskäigud peenramaal ja käsitööküünis (algusega 11.00, 13.00 ja 15.00), õpitoad ja loomade paitamine,

AGA LISAKS

¤ Jaago talu muutub kogu päevaks maakodu stiilis FOTOSTUUDIOKS, kus asjatundlik fotograaf Merily Sinu ja Su pere soovi korral mõnusal pisikesel vabaõhu-fotosessioonil väikese tasu eest pildile püüab, aksessuaariks hulganisti ehedat maaelu. Kvaliteetsed pildifailid saad väikese tasu eest enda käsutusse digikujul- soovi korral prindi oma mõnus päev kasvõi tapeedile!

¤ Lisaks patsutamisele kell 12-15 ka ratsutamine - EHA talu hobused

Näeme Jaagol!

Märkused

Keeleoskus

eesti, inglise

Kontakt

Inga Talvis
5297919
jaagotalu@gmail.com


Asukoht kaardil

Vaata kaarti NaviCup äpis